Graycell Besleyici Bakım Şampuanı

Graycell saç bakım şampuanı, saç köklerinin güçlenmesini ve saçların rengine, parlaklığına, canlılığına yeniden kavuşmasını sağlayan bir ürünüdür. Saç köklerine nüfuz ederek saçların canlanmasına yardımcı olmaktadır. İnsan hayatının doğası olan yaşlanmanın en belirgin etkilerinden birisi saç ve sakalların beyazlamasıdır. Saç beyazlaması çeşitli nedenlerden gerçekleşebilen ya da kalıtsal olarak genetik yapınızda bulunabilen bir rahatsızlıktır. Saçlar her geçen günün biraz daha fazla yıpranarak zamanla tamamen rengini kaybedebilir. Bu gibi durumlar için ise insanların tek yöntemi saçları boyatmaktır. Saçların boyanması ise bazı kişiler tarafından pek hoş karşılanmaz. Kadın ve erkek her bireyin yaşadığı bu doğal sorunla baş etmenin artık yeni bir yöntemi bulunmaktadır.

Saç köklerini besleyerek saça rengini veren hücrelere melanosit denilmektedir. Melanosit genetik yapınıza bağlı olarak saç ve sakal renginizi belirleyen, yapısını oluşturan saçınız her uzadığında kökteki rengin sabit kalmasını sağlayan hücredir. Bu hücrede insan vücudunda ki diğer hücreler gibi zamanla zayıflayarak işlevlerini yerine getirememeye başlamaktadır.

Graycell Şampuan

Yaşlanmanın en temel saç beyazlatma unsuru olduğu da bu nedenle tartışılmaz bir gerçektedir. Kalıtsal olarak saç beyazları yaşayan kişilerde ise melanosit hücreleri kusurlu olmaktadır. Bu hücreler normal bir bireye oranla çok daha hızlı bozulmalar göstermektedir. Ancak bu hücrelerin kendilerini koruyabilmesi için yapılabilecek bazı işlemler mevcuttur.

Örneğin saç köklerinde bulunan melanosit hücrelerinin yenilenmesi için gereken bazı vitamin, mineral gibi takviye niteliğinde maddeler bulunmaktadır. Örneğin beslenme düzeni olan ve sağlıklı beslenen bireylerin saçlarının daha az beyazladığını gözlemleyebilirsiniz. Bu kişiler besinlerden gerek duydukları bütün vitamin ve mineralleri yeterli oranlarda aldıkları için kişinin hücreleri daha uzun süre kendisini yenileyebiliyor ve uzun süre yaşlanma etkilerinden kurtulabiliyor. Ancak günümüz koşullarında her bireyin düzenli beslenmesi pek mümkün değildir. Peki nasıl saç beyazlarından kurtulabiliriz? İşte tam burada devreye Graycell Şampuan giriyor. Kolay kullanımı ile kafa yapısında bulunan melanosit hücrelerini besleyerek kişinin saçlarında beyazlıklarının geçmesini sağlamaktadır. Aynı zaman hem saç hem sakal için kullanılabilmektedir.